NOMINATION RESULTS

 


 

Final Election Results as of Thursday, 05/31/2007:
 

  • President

            01. John A. Moore

 

            WINNER

 

     
     
  • Vice President

            T. J. Gomez -

            WINNER

 

     
     
  • Recording Secretary

            03. Karen Mager

            WINNER

 

     
     
  • Financial Secretary

            Mark Petrlich -

            WINNER

 

     
     
  • Trustees

            05. Jim Arnold

            WINNER

            09. Ron "FLY" Victory

            WINNER

            11. Paul Kramer

            WINNER

 

 

 

 

 

  • Sergeant-at-Arms

            Wally Vaughan -

            WINNER

 

     
     
  • Guide

            13. John Wade

            WINNER

 

John
Wade

     
     
  • WSP Chairman

            21. Gary Lifford

            WINNER

 

 

 

 

 

 

 
  • Production B/C

            Jerry Lawson -

            WINNER

 

     
     
  • Skilled Trades B/C

            Andy Linko -
            WINNER

 

     
     
  • Board Member-at-Large: Skilled

            Arnold Miller (Smooth) -
            WINNER

 

     
     
  • Board Member-at-Large: Production

            23. Penny Hamilton

            WINNER

            25. Rhea Smith

            WINNER

 

 

   

Rhea
S
mith

 

   
  • Committee, Dist. # 1

            27. Wild Bill Gosla

            WINNER

 

 

   
     
  • Committee, Dist. # 2

            29. Dennis King Jr.

            WINNER

     
     
  • Committee, Dist. # 4

            33. Michael J. Lord

            WINNER

 

   
     
  • Committee, Dist. # 6

            36. Mark Tackett

            WINNER

 

   

 

   
  • Committee, Dist. # 7

            James Lawson -
            WINNER

     
     
  • Committee, Dist. # 8

            Chris Pfaff -
            WINNER

     
     
  • Committee, Dist. # 9

            38. Jeff Flack

            WINNER

     
     

 


Wanna Go Somewhere Else?   


In Solidarity,

Brother Gary Lifford

Woodhaven Stamping Plant Chairman, 

U.A.W. Local #387

Brother John Moore

President, U.A.W. Local #387


Brother T.J. Gomez

Vice-President, U.A.W. Local #387

Brother Jeff Faber

Forging Units Chairman, 

U.A.W. Local #387

Official Site Developed & Maintained By Gary Bostick, UAW Local #387 Network Administrator & Retiree Member.

* EMAIL: President: John Moore * Vice-President: T. J. Gomez * W.S.P. Chairman: Gary Lifford * W.F.P. Chairman: Jeff Faber *

All rights reserved, 1999-2007.

Revised: Thursday October 04, 2007 11:32 AM -0400 .